A.Kozlowska wykład

21. lutego odbył się pierwszy wykład z cyklu ONKO – środy w USK 1: „Fakty i mity o radioterapii”

USK 1 w Lublinie zaprasza pacjentki i pacjentów, ich bliskich oraz środowiska popularyzujące wiedzę na temat leczenia nowotworów, w tym dziennikarzy medycznych, na wykłady otwarte, które będą odbywać się raz w miesiącu w naszym Szpitalu (w każdą trzecią środę miesiąca). To okazja, by od najlepszych specjalistów dowiedzieć się o najnowocześniejszych metodach leczenia, wdrażanych terapiach, programach lekowych, jak również o pomocy psychologicznej w obliczu choroby i formach rehabilitacji pacjenta onkologicznego.

W ramach cyklu „ONKO – środy w USK 1”, 21. lutego odbył się pierwszy wykładpt. „Nie taka radioterapia straszna! Fakty i mity na temat napromieniania”. Z pacjentami oraz innymi osobami zainteresowanymi nowoczesną radioterapią spotkała się dr n. med. Aleksandra Kozłowska – Kierownik Zakładu Radioterapii USK 1 w Lublinie. Dr A. Kozłowska poruszyła zarówno wątki historyczne, opowiadając o początkach radioterapii, sięgających końca XIX w., przedstawiła również ewolucję tej formy leczenia, z uwzględnieniem najnowszych i najbardziej skutecznych metod terapii dostępnych dziś. Słuchacze dowiedzieli się o faktach i mitach dotyczących radioterapii oraz o praktycznych aspektach przygotowania się do leczenia w Zakładzie Radioterapii USK 1.

Kolejny wykład w ramach cyklu „ONKO – środy w USK 1” odbędzie się w trzecią środę marca tj. 20.03. O szczegółach będziemy informować na stronie Szpitala oraz na onkostrefa.usk1.pl